מבצעים | הנחות | מומלצים


ניתוח מתיחת פנים

ביום בהיר אחד, אתם מתבוננים במראה ונוכחים לדעת שאתם אינכם נראים במיטבכם, העור כבר אינו מתוח, הקמטים מבצבצים והפנים נראות מבוגרות ממה שאתם חושבים על עצמכם. למרות שניתוח פנים נשמע מפחיד, הוא בגדר הליך מקובל ונפוץ ( עם סיכונים מסוימים כמו בכל הליך ניתוחי לרבות ניתוח קוסמטי) עם תוצאות מדהימות כאשר הניתוח מצליח ואינו מסתבך. בניתוח פנים ניתן להסיר כמות משמעותית של קמטים (אך לא את כולם) תוך כדי הסרת עודפי שומן ועור ושיפור מצב שרירי הפנים. מתי מקובל לבצע ניתוח מתיחת פנים? ניתוח פנים נדרש כאשר מצב עור הפנים הינו גרוע מבחינה חזותית. מצב העור מושפע מגורמים רבים כגון תורשה, סוג העור, עישון, תזונה, הפעלת שריר הפנים (כדאי לצחוק הרבה!), עובי הרקמה ועוד. כל אילו תלויים מאוד בגיל ולכן ניתוח מתיחת פנים מבוצע בדרך כלל אחרי שנות ה40 המאוחרות. בניגוד לניתוח אף או ניתוח הגדלת חזהבהם הניתוח עשוי להיות חיוני כבר בגיל צעיר במיוחד, ניתוח מתיחת פנים הינו ניתוח של גיל מאוחר יותר. ביצוע ניתוח מתיחת פנים לפני ביצוע ניתוח מתיחת פנים (או ניתוח קוסמטי אחר) יש לעבור סדרת בדיקות רפואיות, לספר לרופא היסטוריה רפואית רחבה ככל האפשר, להסביר על רמת הציפיות האישיות מתוצאות הניתוח ולהיות ערוכים לתקופת ההתאוששות של אחרי הניתוח מבחינת עבודה, טיפול בילדים , נהיגה ועוד. מכיוון שבכל ניתוח עלולים להיות סיבוכים, קלים או חמורים, יש לקחת בחשבון שמקרה מסוג זה עלול להתבצע ולהערך למצב זה. ניתוח מתיחת פנים מבוצע בהרדמה מלאה. כיום, אחוז הסיבוכים מהרדמה מלאה הינו נמוך במיוחד אך עדיין קיים ואפשרי.
במהלך הניתוח מפרידים את עור מהשריר, מוציאים רקמה שומנית, מהדקים את השרירים ומותחים את העור, סוגרים בתפירה ומסירים את עודפי העור. כל ניתוח מתוכנן מראש בהתאם למקרה ובכל ניתוח יש צורך ברמת מתיחה שונה בהתאם למצב.
לאחר יום מוציאים את הנקזים שהושארו בניתוח. לאחר כשבוע מוציאים את חלק מהתפרים והסיכות. תוך שבועיים מוציאים את כל התפרים והסיכות, כאשר חלק מהתפרים נמסים מעצמם. תוך שבוע נוסף ברוב המקרים ניתן לחזור לשיגרה. תוצאות סופיות של הניתוח מתקבלות לאחר כחודשיים עד 4 חודשים מיום ביצוע הניתוח.
במהלך הניתוח עשויים להוציא לעיתים את בלוטות הרוב הממוקמות בצוואר מכיוון שהן עשויות לבלוט. מהלך זה כרוך בהתיעצות מקיפה בין המנתח ובין המטופל, ועלול לגרור אחריו סיבוכים רפואיים שונים.
סיבוכים עקב ניתוח מתיחת פנים: כמו בכל ניתוח עלולים להיות סיבוכים ברמות שונות ויש לעדכן את הרופא על כל מקרה חריג או לא צפוי.

הסיבוכים העיקריים הקשורים בניתוח מתיחת פנים הם:
  • זיהומים הקשורים לניתוח, לפתיחת האזור או להלמה לא מושלמת של הרקמה.
  • שטפי דם קלים או חמורים, רובם עשויים להספג תוך זמן מה.
  • בעיות בתחושת העור
  • צלקות.
  • בעיות בצמיחת שיער באיזור הצלקת.
  • פגיעה נדירה בעצב הפנים 7 ושיתוק חלק משרירי הפנים ואף חצי מהפנים.
  • מראה בולט יותר של לחיים נפולות יחסית למראה קודם, עקב ההבדל הגדול בין העור המתוח למצבו הקודם.
  • תחושת מחנק עקב חבישה מסיבית של האזור.

הגדלת חזהדיאטה